Bio-Chrom 30 kaps. Pharma Nord
Pharma Nord

Bio-Chrom 30 kaps. Pharma Nord

26,49 zł

brutto
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych

Bio-Chrom

suplement diety

30 kapsułek

Dla utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi

 • Organicznie drożdże chromowe (ChromoPrecise®)
 • Do 10 razy lepsza biodostępność niż inne źródła chromu
 • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi
 • Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu  składników odżywczych
 • Wyprodukowano zgodnie z duńską kontrolą farmaceutyczną
 • Udokumentowane naukowo

1 tabletka zawiera:

 

 

% RWS*

Chrom

 

50 µg

125%

* RWS = Referencyjna Wartość Spożycia

Informacje o produkcie

Dawkowanie
Przyjmować 1 tabletkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej  w miejscu nienasłonecznionym, niedostępnym  dla małych dzieci.

Przedrostek Bio- nie odnosi się do uprawy ekologicznej tylko oznacza biodostępność produktu.

Może być przyjmowany przez wegetarian.

Zawartość:
60 tabletek po 465 mg
30 tabletek po 465 mg.

Składniki
Chrom: Drożdże wzbogacone w chrom (ChromoPrecise®)
Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Maltodekstryna
Substancja przeciwzbrylająca: talk
Substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza
Substancja wiążąca: sole magnezowe  kwasów tłuszczowych
Substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu

Czym jest Bio-Chrom 50 µg?

Każda tabletka Bio-Chromu zawiera 50 mikrogramów tego mikroelementu w każdej tabletce. Chrom stosowany w produkcie Bio-Chrom jest związany organicznie, co oznacza, że jest on związany z drożdżami i naturalnymi aminokwasami (drożdżami chromowymi). Wykazuje  doskonałą biodostępność w organizmie, zapewniając jej 10-krotnie większą absorpcję niż inne zatwierdzone źródła chromu. Bio-Chrom zawiera opatentowane organiczne źródło chromu ChromoPrecise®, są to drożdże chromowe opracowane specjalnie w celu zapewnienia optymalnej dostępności biologicznej. Bio-Chrom jest produkowany nie tylko zgodnie z GMP, ale także zgodnie z najwyższymi standardami farmaceutycznymi, aby zapewnić doskonałą jakość i bezpieczeństwo przy wyczerpującej dokumentacji.

Bio-Chrom i drożdże

ChromoPrecise nie zawiera żywych komórek drożdży, ale bogaty w białko proszek zawierający chrom, wytworzony z komórek drożdży. Tylko u osób uczulonych na drożdże nie zaleca się stosowania preparatu ChromoPrecise.

OD GTF to chromoduliny

Przez wiele lat uważano, że chrom jest częścią substancji o nazwie GTF (Czynnik Tolerancji Glukozy). Uważano, że GTF poza chromem składa się z niacyny (witamina B) trzech aminokwasów: glicyny, cysteiny i kwasu glutaminowego. Teoria GTF była tylko częściowo prawdziwa, a istnienie konkretnej cząsteczki GTF w organizmie nigdy nie zostało udowodnione.

Nowsze badania wykazały jednak istnienie unikalnej cząsteczki wiążącej chrom, zwanej chromoduliną, która jest nieco inna niż GTF, ale ma te same cechy. Więc kiedy mówimy o chromodulinie zamiast GTF, to mówimy o tych samych korzyściach.

Rezerwa chromu w organizmie wynosi około 4-6 mg. Wraz z wiekiem stężenie chromu w różnych tkankach może znacznie spaść. Przekąska lub coś słodkiego może przynieść tymczasową ulgę ze względu na szybkie dostarczenie cukru, który daje natychmiastową energię, ale efekt zanika wkrótce po, i wszystko zaczyna się od początku. Na dłuższą metę takie podjadanie może mieć negatywny wpływ na masę ciała. Dzięki produktowi, takiemu jak Bio-Chrom możesz wspomóc swój organizm utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i zapobiegać występowaniu takich sytuacji.

Przyprawy są bogatym źródłem chromu. Może to wyjaśniać, dlaczego mieszkańcy Indii ogólnie uzyskują więcej tej ważnej substancji odżywczej.

Czym jest chrom?

Chrom jest niezbędnym mikroelementem, który przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Ponadto, chrom wspomaga procesy biologiczne związane z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Nieorganiczne związki chromu zwykle mają słabą biodostępność w organizmie. Wpływ suplementacji chromu jest determinowany przez to jak skutecznie dana substancja jest absorbowana.

Chrom i kilka ważnych aspektów

Zazwyczaj chrom kojarzy nam się z chromowanymi uchwytami w łazience, czy chromowanych elementów motocykli. Forma chromu stosowanego do celów przemysłowych nie jest częścią biochemii ludzkiego organizmu. Potrzebujemy chromu w postaci tzw. chromu trójwartościowego. Trójwartościowość oznacza, że taki chrom jest zdolny do tworzenia wiązania chemicznego z trzema innymi atomami (chrom przemysłowy jest sześciowartościowy).

Kwas mlekowy wiąże chrom

Chrom trójwartościowy ma tę właściwość, że wiąże się z kwasem mlekowym (mleczanem). Dlatego tracimy trochę chromu w sytuacjach, w których organizm wytwarza np. duże ilości kwasu mlekowego przez forsowny wysiłek fizyczny, a także w sytuacjach, gdy produkcja energii komórkowej jest niewystarczająca.
Skandynawskie, brytyjskie i amerykańskie analizy dietetyczne pokazują, że średnie spożycie chromu wynosi około 30-40 μg dziennie. EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) zaleca codzienne przyjmowanie chromu na poziomie 40 μg podczas gdy WHO uważa za bezpieczne spożycie tego składnika do 250 µg.

Jakie produkty spożywcze zawierają chrom?

 • skorupiaki
 • orzechy
 • rodzynki
 • mięso
 • fasola
 • czarny pieprz

Czym jest poziom cukru we krwi?

Poziom cukru we krwi to powszechne określenie poziomu glukozy we krwi, który jest źródłem energii organizmu. Zawartość glukozy wzrasta po posiłku, a następnie spada wraz z wchłanianiem glukozy przez komórki. Poziomy glukozy we krwi są zwykle najniższe rano i najwyższe tuż po posiłku.

Insulina odgrywa kluczową rolę w metabolizmie cukru, ponieważ  umożliwia wnikanie cukru do komórki. Chrom przyczynia się do tego procesu, zapewniając, że insulina może wiązać się z receptorami insuliny na błonach komórkowych.

Prawidłowe wartości cukru we krwi

Jeśli nie spożyłeś posiłku w ciągu ostatnich sześciu godzin, stężenie glukozy we krwi powinno wynosić 4-7 mmol / L.
Około 1½ godziny po posiłku poziom glukozy we krwi powinien wynosić <10 mmol / L.

Suplementacja chromu może przyczyniać się do stabilizacji poziomu cukru we krwi. Stabilny poziom cukru we krwi może zmniejszyć zapotrzebowanie na słodycze.

Producent: Pharma Nord

 

W przypadku wyboru formy płatności przelewem, płatność powinna być
dokonana w ciągu 7 dni roboczych na konto bankowe wskazane
w fakturze/wiadomości e-mail potwierdzającej złożone zamówienie.


W przypadku wyboru formy płatności za pobraniem, płatność powinna
być dokonana dostawcy w trakcie odbierania towaru.


W przypadku wyboru formy płatności gotówką w sklepie, płatność
powinna być dokonana w sklepie w trakcie odbierania towaru.

Szacowany czas dostawy:

Kurier – do 2 dni roboczych
Kurier za pobraniem – do 2 dni roboczych

Pharma Nord