pH balans 250 tabletek DR. JACOBS
Dr Jacob's

pH balans 250 tabletek DR. JACOB'S

87,00 zł

brutto
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych

pH balans 250 tabletek DR. JACOB'S

suplement diety

cytryniany, witamina D i selen

250 tabletek – dawka na 30 - 60 dni

produkt wegetariański

pH balans to wysoce skuteczny produkt, którego składniki sprzyjają równowadze kwasowo-zasadowej organizmu i uzupełniają niedobory ważnych dla zdrowia pierwiastków zasadowych (magnez, wapń, potas, cynk).  

Podstawę produktu, aż 72%, stanowią działające zasadowo cytryniany – naturalne substancje występujące także w komórkach i odpowiedzialne za prawidłowe spalanie pokarmów i balans kwasowo-zasadowy.
Cytryniany są łatwo przyswajalne i nie zmieniają pH przewodu pokarmowego – działają dopiero na poziomie komórkowym. To ważne, ponieważ produkty odkwaszające oparte głównie na wodorowęglanie sodu lub różnych węglanach zmieniają pH żołądka i jelit na zasadowe, co może przynieść różnie niekorzystne efekty zdrowotne
(zgaga, nadkwaśność, rozrost niewłaściwej flory jelitowej).

Składniki ph balans:

  • wspomaganie metabolizmu kwasowo-zasadowego - cynk,
  • zdrowie kości i zębów - wapń, magnez, witamina D,
  • wspomaganie pracy mięśni i układu nerwowego - potas, magnez,
  • utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi - potas,
  • zmniejszanie poczucia zmęczenia i wspomaganie metabolizmu energetycznego - magnez, witamina C,
  • zdrowie skóry, włosów i paznokci - cynk,
  • wspomaganie tworzenia kolagenu dla budowy chrząstki - z witaminą C,
  • wspomaganie układu odpornościowego - witamina D, cynk, witamina C.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:
2 × 4 tabletki popite dużą ilością płynu.
Porcja dzienna (8 tabletek) jest odpowiednia dla osób od 15. roku życia.
Podczas przyjmowania pełnej porcji dziennej nie powinno się spożywać żadnych innych suplementów z wapniem i cynkiem.

Składniki:
cytrynian potasu, cytrynian wapnia, inulina (z cykorii), cytrynian magnezu, węglan magnezu, wodorotlenek magnezu, substancja przeciwzbrylająca: celuloza i sole magnezowe kwasów tłuszczowych (roślinne), ekstrakt z wiśni acerola (1%; 5:1), kwas L-askorbinowy (witamina C), dwutlenek krzemu, cytrynian cynku, witamina D3 (cholekalcyferol).
Nie stosować przy: niewydolności nerek, alkalozie, hiperkaliemii. 

pH balans tabletki asadowe Dr Jacobs

 

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety.

 

Dobroczynne cytryniany

Optymalnymi składnikami produktu odkwaszającego są związki pochodzenia roślinnego, cytryniany: potasu, magnezu, wapnia. W przeciwieństwie do innych substancji zasadowych nie powodują one zmiany pH w jelitach – działają dopiero w komórkach. Ponadto są one podstawowym paliwem dla skomplikowanego łańcucha reakcji chemicznych (cykl Krebsa), procesu, w którym komórka wytwarza energię. Jednakże, aby zostały one w pełni przyswojone i zadziałały prawidłowo, powinny być one połączone z cynkiem (istotny dla powstania enzymu odkwaszającego: anhydrazy węglanowej). Aby cytrynian wapnia dobrze się wchłonął i szybko uzupełnił braki minerałów w kościach, powinien być on podawany razem z witaminą D.

Suplementacja diety zasadowymi cytrynianami ważna jest nie tylko dla osób z zakwaszeniem ale także dla osób starszych. Wapń, potas i magnez nie tylko wpłyną korzystnie na ogólny stan zdrowia i wydolność, ale wzmocnią kości (wapń) oraz mięśnie (magnez). Łamanie kości przez osoby starsze nie jest wynikiem jedynie tego, że są one słabsze z powodu odmineralizowania. Najczęstszą przyczyną jest niespodziewany upadek spowodowany spadkiem siły mięśni. Mięśnie do swej prawidłowej pracy potrzebują nie tylko paliwa (glukozy) ale także magnezu, wapnia i potasu, które wpływają na ich siłę i wytrzymałość.

Potas i magnez, zawarte w cytrynianach, normalizują pracę układu nerwowego i mięśni, ciśnienie krwi (potas) i rytm serca (magnez). Zalecana dzienna dawka potasu w Polsce to 2000 mg.

Magnez jest konieczny do prawidłowej pracy nerwów i mięśni. Zmniejsza zmęczenie. Niedobór magnezu objawia się np. przez skurcze łydek, podwyższone napięcie mięśni, drganie powieki.

Producent: Dr. Jacob's

W przypadku wyboru formy płatności przelewem, płatność powinna być
dokonana w ciągu 7 dni roboczych na konto bankowe wskazane
w fakturze/wiadomości e-mail potwierdzającej złożone zamówienie.


W przypadku wyboru formy płatności za pobraniem, płatność powinna
być dokonana dostawcy w trakcie odbierania towaru.


W przypadku wyboru formy płatności gotówką w sklepie, płatność
powinna być dokonana w sklepie w trakcie odbierania towaru.

Szacowany czas dostawy:

Kurier – do 2 dni roboczych
Kurier za pobraniem – do 2 dni roboczych

Dr. Jacob's